Wiecie, że firma Dream…

Wiecie, że firma Dream Machines, Wołoska 16, 02-675 Warszawa, która produkuje „najlepsze laptopy I myszki gamingowe dla graczy”, nie przestrzega prawa konsumentów obowiązującego w Polsce?

Wszystko zaczęło się od na maila do Dream Machines. Chciałem otrzymać informację na temat tego jak przeprowadzić reklamację z tytułu gwarancji. A to dlatego, że w myszce Dream Machines, którą kupiłem pół roku, pojawiła się typowa dla tego sprzętu wada – dwuklik LPM.

W odpowiedzi na mojego maila dostałem skromą odpowiedź z instrukcją jak dokonać zwrotu – wysłać na nasz adres. Następnie spytałem – by rozwiać wszelkie watpliwości – o proces wysyłki, o to, kto go zrealizuje. Dream Machines udzieliło jednoznacznej odpowiedzi – kupujacy na własną rękę musi dostarczyć przesyłkę do producenta, czyli do siebie.

Mija się to całkowicie ze stanowiskiem UOKiK. Cytując z oficjalnej strony wspomnianej instytucji:

Konsument składający reklamację z tytułu gwarancji jest zobowiązany dostarczyć wadliwy przedmiot na koszt gwaranta do miejsca wskazanego w gwarancji lub miejsca wydania towaru.

Podstawa prawna: art. 580 § 1 Kodeksu cywilnego

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/gwarancja/

Po zacytowaniu powyższej podstawy prawnej zostałem całkowicie olany. Ocenę pozostawiam Wam oraz to czy należy kręcić Małysza, by Dream Machines nauczyło się jak przeprowadzać proces gwarancyjny. Pic rel, przeprowadzana rozmowa.

W komentarzu linkuję do zasad gwarancyjnych Dream Machines, które – jak mniemam – są pełne kluzul abuzywnych.

Tymczasem sprzęt oddałem na rękojmię w ręce sklepu, z którego mam myszkę. Mowa o Morele. Czy to dobra decyzja? Patrząc po ogólnych opiniach z zakresu reklamacji i ostatnich wydarzeniach, to zapowiada się ciekawa reklamacyjna przygoda. Ale wierzę. Wierzę, że chłopaki z Morele chociaż w tej sprawie się postarają i nie dadzą plamy. Nie @morele_net? Wykop na was patrzy; który to już raz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli zobaczyłeś ten wpis, proszę, wyplusujmy go do gorących. Niech gorąco zrobi się również w siedzibie firmy Dream Machines.

#januszebiznesu #komputery #dreammachines #dreammachine #oszukujo #afera #polska #morele #uokik